COOP 58 Biscuit Crumbs

Dla osób które grały w misje Storm in a Teacup czy All the Tea in China – oto trzecia część serii pt. “Biscuit Crumbs”. Zapraszam wszystkich do zapisów. For Queen and Country!


[12.09.2015] co 58 Biscuit Crumbs

Wojska NATO przeprowadzają operację stabilizacyjną w regionie Bystrycy – terenie objętym wojną od prawie dwóch lat. Mozolnie, wojska sprzymierzone pozbywają się kawałek po kawałku komunistycznych bojówek, które cały konflikt rozpoczęły ze wsparciem radzieckiego sprzętu i broni. Nie wykluczone, że wpisana jest również ingerencja wojsk radzieckich – sił specjalnych lub inszych.

W ciągu ostatnich kilku godzin spadochroniarzom udało się zneutralizować wrogą baterię. Teraz czas na przystąpienie do eliminacji zagrożenia z doliny rzeki i wyzwolenie dwóch miast – Kostovo i Vostok. Dokonają tego dwa plutony fusilierów – zmechanizowany i zmotoryzowany.

Mapa AO:

DeKc02l

 

Pogoda:

Lekkie zachmurzenie i mgła, świt.

 

Plan operacyjny:

Głównym zadaniem jest wyzwolenie dwóch miast, uważając na ludność cywilną znajdującą się w miastach.

Wywiad wykrył koncentracje przeciwnika w mieście Kostovo, także możecie spodziewać się bardzo szybkiego nawiązania walki. Nie zauważono jednak żadnych umocnień lub punktów defensywnych, dlatego bojownicy będą nawiązywać walkę w lasach lub zabudowaniach. Niewykluczone, że bojownicy wyciągną z ukrytych garaży cały dostępny im radziecki sprzęt czyli pojazdy BMP 1 i 2. Będą uzbrojeni po zęby w warianty kałasznikowa, rkmy oraz wyrzutnie RPG.

Będzie ciężko, lecz dzięki spadochroniarzom mamy pewność, że nie spadnie na was żadna artyleria. Z drugiej strony dowództwo nie pozwoliło na użycie artylerii z naszej strony, ze względu na znajdującą się w obszarze działań ludność cywilną.

Nie mamy danych na temat aktywności wroga w mieście Vostok, dlatego musicie mieć się na baczności kontynuując dalej z operacją po zabezpieczeniu Kostova. Logistyka nawaliła z zapewnieniem technicznego zaplecza, ale udało nam się wyposażyć lokalnie odbite ciężarówki, by móc w stanie zaopatrywać nasze pojazdy w naprawy, amunicję i paliwo (znajdują się w punkcie startowym). Na transporterach i terenówkach znajdują się zapasy dla jednostek.

Zaprasza twórca misji – Jules

Biscuit Crumbs