Teamspeak 3 – Ustawienia

TeamSpeak 3 – jest to komunikator głosowy VoIP, jak nazwa wskazuje służy do komunikacji głosowej w grze ale i poza nią. Jest jedynym komunikatorem który wykorzystujemy podczas rozgrywek. Wraz z modułem ACRE 2 tworzy on środowisko wirtualnego dźwięku 3D w grze (słyszysz kompanów w zależności od tego gdzie się znajdują, za Tobą, przed obok, bliżej, dalej) umożliwia nam to rozgrywkę symulującą pole walki.
Po jego zainstalowaniu możesz dołączyć do naszego serwera – na którym w razie problemów technicznych z instalacją gry czy addonów możesz uzyskać wsparcie od kogoś ze społeczności.

Sposób instalacji TeamSpeak 3:

 1. Ściągnij obowiązującą wersję TS’a używaną przez nas: https://www.teamspeak.com/downloads.
 2. Zainstaluj – postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi przez instalator.
 3. Po instalacji możesz uruchomić program.
 4. Po starcie włączy się kreator TeamSpeak 3 Setup Wizard – zamknij go i przejdź do następnego punktu.
 5. Wejdź w (górnym) Menu > Settings > zakładka Capture – tutaj ustawiasz opcję nadawania po przyciśnięciu klawisza Push-To-Talk (warto ustawić sobie przycisk blisko lewej dłoni na klawiaturze lub też klawisz boczny myszy jeżeli taki posiadasz – najprawdopodobniej dostosujesz to sobie w późniejszym czasie). Zakończ przez potwierdzenie przyciskiem Apply > OK.
 6. Kolejnym krokiem jest dodanie naszego serwera do zakładek. Wejdź (górne) Menu > Bookmarks > Manage Bookmarks (albo przyciśnij CTRL + B); pojawi się okno zakładek – w górnej części odnajdź Add Bookmark – w oknie pojawi sie New Server – teraz musisz uzupełnić informacje o serwerze poniższymi danymi:
  Label: ARMA COOP CORPS
  Address: ts.armacoopcorps.pl
  Nickname: *Twoja Ksywa* (NICK / Ksywa musi być zgodny z naszym regulaminem patrz odpowiedni dział na forum - taki sam jak nick w grze i na forum)
  Server Password: squawk
  [opcjonalnie] zaznaczasz na dole okienko Connect on Startup
 7. Opcjonalnie – w prawym dolnym rogu wybierz:
  Sound Pack: Sounds deactivated

  Dzięki temu nie będą Ci podczas gry przeszkadzać komunikaty TeamSpeaka, lecz nie usłyszysz też dźwięków wiadomości i zaczepek (tzw. poke-i).

 8. Klikasz Apply i OK.

Uwaga:
Przy próbie pierwszego połączenia zostaniesz poproszony o podniesienie tzw. Identity Security Level TeamSpeak-a do poziomu 25. Należy postąpić zgodnie z instrukcjami i… czekać. Jeśli napotykasz problemy (proces trwa dosyć długo) można spróbować podnosić SL wielokrotnie np. o 5.
Jeżeli natomiast kiedykolwiek zajdzie potrzeba instalowania TS od początku, aby uniknąć wspomnianego procesu zalecane jest eksportowanie swojego Identity (“profilu”) TS do pliku. Można to uczynić przechodząc do Settings > Identities, a następnie klikając na Export. Powyższe przydatne jest także, gdy planujemy korzystać z TS z różnych komputerów.

Dodaj komentarz