Coop 44 Karbala

W imieniu twórców i swoim pragnę zaprosić na misję. Twórcy sami postanowili, że dobrym pomysłem byłoby ogłaszanie większych misji, na co Sztab zawsze jest otwarty.

Nr0YFj3.jpg

Coop  44+6 Karbala 11.07.2015 r.

Wspólnie z Letho chciałbym zaprosić wszystkich na tworzoną od dłuższego czasu misję pt. “Karbala”. Slotów jest dość sporo i każdy znajdzie coś dla siebie, mamy nadzieje że uda się zebrać dużą ekipą aby wspólnie w miarę możliwości odwzorować tą zapomnianą i jedną z największych do tej pory bitew Wojska Polskiego w XXI wieku. Jeśli misja “wypali” i będzie duża liczba zainteresowanych z pewnością będzie kontynuacja oraz inne misje z cyklu “WP na bliskim wschodzie”  Klimat, akcja i spocone majtki gwarantowane

Staraliśmy się odwzorować jak najlepiej wyposażenie (equipment nazi [m=Letho] + wywiady z ludźmi którzy “tam” byli ) oraz warunki taktyczne z jakimi musieli się borykać nasi wojacy w tym ciężkim okresie.

Jest początek kwietnia 2004 roku.

Irak, II zmiana Wielonarodowej Dywizji Centrum Południe, podlegająca pod dowództwo Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku. Od początku zmiany mineły niecałe 2 miesiące, a już widać że ta zwycięska w początkowym okresie wojna, przemienia się w krwawy konflikt. Z wywiadu dociera coraz więcej informacji o agresywnych działaniach Armii Mahdiego. Działająca w Iraku, szyicka, radykalna formacja paramilitarna jest kierowana przez popularnego przywódce duchownego Muktade as-Sadra. Do miasta Karbala z początkiem kwietnia, nadchodzi ogromna fala pielgrzymów zmierzających na wielkie szyickie święto “Aszura”. Wśród nich oprócz szukających duchowego uniesienia pielgrzymów, skutecznie ukryci przed wywiadem wkraczają także fanatycy z Armii Mahdiego. 2 Grupa Bojowa złożona głównie z żołnierzy 17 Brygady Zmechanizowanej, stacjonuje na przedmieściach Karbali w bazach Camp Lima i Camp Juliet.

Politycy oraz media w Polsce pokazują piękne obrazki na których dobrze wyposażeni żołnierze Wojska Polskiego rozdają zabawki i przybory szkolne ubogim Irackim dzieciom. Tymczasem za kulisami, polscy żołnierze zderzają się z nowym nieopisanym w żadnych instrukcjach rodzajem konfliktu, oraz ze słabym i przestarzałym sprzętem jaki posiadają. Mierzą się z ogromnymi temperaturami sięgającymi już z końcem marca do 35 stopni. Atmosfera w Iraku również jest coraz bardziej napięta. 31 marca 2004 zaatakowano konwój amerykański, brutalnie mordując 4 pracowników prywatnej firmy BLACKWATER. Zapowiada się pełen wrażeń kwiecień.

Zapisy: Link do forum