Nadchodzące rozgrywki w Arma Coop Corps…

Sztab ACC pragnie poinformować o nowym projekcie, w ramach którego na naszym serwerze odbędzie się cykl misji typu JO. Realizacja całego przedsięwzięcia powinna zamknąć się na przestrzeni około 1,5 miesiąca. Do projektu zaproszono grupy AFTP oraz 7WEDS. Zapytacie czym będzie różnić się to wydarzenie od poprzednich JO? Ano tym, że na projekt składać będzie się z pięciu różnych misji tworzonych przez pięciu różnych MM. Pierwszy raz MM nie będą musieli rezygnować z naszego standardowego kontentu na rzecz grywalności i małej paczki modów. Będziemy grali na pełnej linii modów.

W projekt zaangażowani zostali:

Stalker14,

Rizzet,

Maras,

Cender,

Lt_mic.

Rozgrywki będą odbywać się w odstępie tygodnia – dwóch tygodni. Zawsze w sobotę i zawsze o godzinie 20. Śledźcie uważnie dział JO. W najbliższych dniach powinny pojawić się tam zapisy na misje. Tu mamy kolejną nowość! Wyjątkowo w tym projekcie nie będzie blokady dla grup uprzywilejowanych. Zasady obowiązywać będą tak jak na zwykłych zapisach. Tym bardziej żywo obserwujcie dział JO!

Misją rozpoczynającą cały cykl będzie operacja :

Gilotyna (08.10.2016) popełniona przez Stalker14.

msg-519-0-05718400-1475017085

Rok 2016. Europa pogrążona w wojnie. Federacja Rosyjska dokonuje inwazji na tereny Skandynawii. Po akcie ludobójstwa NATO musi działać. Rozpoczyna Operacje Scandinavia Freedom. Po tygodniu ciężkich walk Wojskom NATO udaje się wyprzeć przeciwnika. Pluton US Rangers stacjonujący na lotniskowcu Nimitz otrzymał rozkaz o ataku na ostatnią bazę przeciwnika.
Na przeciw stanie im kombinowany pluton VDV.

Kolejna misja:

 Birds of Prey (22.10.2016) wykonana przez Rizzet.

boprz

Rok 2005. Trwa inwazja koalicji NATO na Takistan. W górskiej prowincji Monsur trwają walki między siłami amerykańskimi a zaciekle broniącymi swojej ojczyzny takistańczykami. Wróg doskonale zna teren i od tygodnia trzyma w szachu wojska wysłane do zajęcia stolicy kraju – Zargabadu. W obliczu patowej sytuacji wydzielony pluton Pierwszej Dywizji Kawalerii USA staje przed trudnym zadaniem przejęcia ważnego szlaku logistycznego przeciwnika. Czy pomimo przewagi liczebnej przeciwnika uda im się udowodnić, że szybkość i zdecydowane działanie mogą zdziałać o wiele więcej niż brutalna siła?

s2oesj0

Broken Convention (29.10.2016) przygotowana przez Maras.

Republice Czarnorusi nie na długo udało się utrzymać spokój w regionie. Po wycofaniu w 2008 roku komponentu inwazyjnego korpusu piechoty morskiej i zakończeniu operacji ‘Harvest Red’ wystarczyło 7 lat, by pokonane ugrupowanie Ruchu Czerwonej Gwiazdy na nowo rozpoczęło wyścig o przejęcie kontroli w państwie. I tym razem ekspansywna polityka Federacji Rosyjskiej nie pozostała bierna wobec sytuacji swojego sąsiada. Łamiąc traktat o nieagresji i nieangażowaniu się w sytuacje polityczną i gospodarczą Czernorusi, po kryjomu wykorzystuje przejęte przez CzDKZ główne szalki komunikacyjne na granicy i przerzuca sprzęt oraz tzw. ‘instruktorów’ dla walczących na południu powstańców. Wywiad Wojskowy Czernorusi jest ewidentnie pewien, iż ponowna relokacja rosyjskich zasobów i jednostek na tereny zajęte przez rebelię stanowi tylko początek do skrycie przygotowywanej inwazji w głąb kraju. W związku z powyższym dowództwo sił WOC podejmuje decyzję o rozpoczęciu działań mających na celu odcięcie sił rebelii od granicy z FR. Elementy Batalionu Desantowo-Szturmowego ‘Vitraz’ mają za zadanie odciąć siły CzDKZ od rosyjskiego wsparcia przybywającego z północy i zaatakować lotnisko polowe przeciwnika podczas, gdy 2. Batalion Zmechanizowany będzie izolował działające na północy siły aeromobilne i odpierał ewentualne kontrataki rebeliantów z południa.

Operacja M.A.D. (05.11.2016 ) wykonana przez Cender.

yffqmzh

Rok 1988. Pluton rozpoznania USMC na manewrach w Europie Środkowej w obliczu agresji ze strony Sowietów.

Całość zamykać będzie misja A Mans Gotta Do autorstwa Lt_mic.

je1d82k

Jest rok 1992, nasz wywiad donosi, że w garnizonie Altis doszło do buntu. Buntowi przewodzi pułkownik Costa, jest on szefem instytutu badawczo-rozwojowego Wojsk Obrony Czarnorusi. Według wywiadu grupa naukowców, z jego placówki, próbowała zbiec do USA w obawie przed prześladowaniami, lecz została przechwycona w hotelu. Dane badawcze i projekt ‘Billionaire’ muszą pozostać w rękach NATO, a dokładniej USA.   Zadanie jest proste przechwycić wszelkie dane, pracowników i elementy projektu ‘Billionaire’ dostarczyć co się da do sztabu resztę zniszczyć.  Dane zdobyte w hotelu i od zakładników powinny pozwolić nam na ustalenie lokalizacji tajnych fabryk i składów już wyprodukowanych materiałów jak i danych produkcyjnych. Które pozwolą na wyznaczenie dalszych zadań. W związku z wielką wagą misji pluton z 75th Rangers podlega pod bezpośrednie rozkazy wyznaczonego przez wywiad CIA oficera z dowództwa batalionu.

Ale czy to wszystko prawda…?