Kampania Typhon

 

Już 3 Czerwca rozpocznie się kampania.

Kryptonim:

Typhon

Autor: Rizzet.

Projekt będzie liczyć od 7 do 9 misji podzielonych na 5 aktów.

Poniżej znajduje się krótka informacja czego dotyczyć będzie owa kampania.


_Przedmowa

Kampania przedstawia fikcyjny scenariusz w realiach symulacji pola walki ArmA 3. Wszystkie podobieństwa występujących postaci / zdarzeń / faktów są przypadkowe i niezamierzone. Bazą scenariusza jest fikcyjny konflikt, który nie ma związku z rzeczywistością. Wszystkie elementy scenariusza oparte są na podstawowej, ogólnie dostępnej  wiedzy z zakresu wojskowości i występujących w nim formacji wojskowych; mają na celu jedynie symulację działań wojskowych.


_Prolog

14. lutego 2017. Świat zdążył ochłonąć już po inauguracji Donalda Trumpa na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Pomimo toczącego się na wschodniej Ukrainie konfliktu w Europie wydaje się panować względny spokój. Nic więc dziwnego, że idąc rano do pracy londyńczycy myśleli raczej o wypadających tego dnia walentynkach niż wojnie i niebezpieczeństwach. Wydawało się, że domiującym tematem w mediach będzie tego dnia święto zakochanych. Błąd.

O godzinie 7:47 nastąpiły cztery skoordynowane wybuchy w kluczowych punktach miasta. Celem zamachowców padły: Pałac Westminsterski, pociąg na Waterloo Station, aula King’s College oraz parkiet Giełdy Papierów Wartościowych. Wstępna liczba ofiar została oszacowana na 37 zabitych i 152 ciężko rannych, w tym premier Wielkiej Brytanii oraz kilku czołowych polityków CP.

Data zamachu nie była przypadkowa – to właśnie tego dnia w Izbie Gmin miało odbyć się głosowanie nad projektami kilku ustaw, między innymi o przeciwdziałaniu terroryzmowi.

Do organizacji zamachu przyznało się 7 różnych grup terrorystycznych. Ogłoszono 5 dni żałoby i znacznie wzmożono kontrole w miejscach publicznych. W międzyczasie w Europie zaczęło wrzeć. W ciągu kilku pierwszych dni Daily Mail, powołując się na anonimowe źródła zidentyfikowało jednego z zamachowców jako Irańczyka brytyjskiego pochodzenia: 23-letniego Abolhassana Farhadiego. Oskarżenia zostały szybko zdementowane przez brytyjską policję, jednak i tak zdążyły poczynić nieodwracalne szkody. Rosnące od dłuższego czasu napięcie otaczające mniejszości muzułmańskie w Europie wystrzeliło w jednym momencie, prowadząc do zamieszek i aktów nienawiści na tle etnicznym w kilkunastu państwach. Farhadi został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu w nocy z 18. na 19. lutego. Na ciele stwierdzono 47 ran kłutych.

Korzystając z dogodnej okazji, 18. marca USA dokonuje inwazji na ogarniętą chaosem Syrię pod pretekstem walki z Państwem Islamskim oraz stabilizacją sytuacji w regionie. Po intensywnych nalotach w nocy z 17. na 18. marca w Latakii lądują siły Korpusu Piechoty Morskiej. Wbrew oczekiwaniom, celem ataku padają pozycje zajęte przez siły rządowe, w szczególności okolice miasta Banias, gdzie w 2013 wykryto bogate złoża roponośne. Wstępny raport ONZ ogłoszony 29. marca szacuje liczbę ofiar nalotów wśród ludności cywilnej na 217 osób. Agresję na Syrię potępiło 53 państw członkowskich ONZ.

Działania USA nie pozostały bez odpowiedzi. Rosyjska flota czarnomorska wypłynęła na Morze Śródziemne drugiego dnia inwazji na Syrię. W oficjalnej wypowiedzi rosyjskiego MSZ Kreml stanowczo uciął spekulacje, stwierdzając, że flota płynie na Cypr celem przeprowadzenia ćwiczeń. Pomimo tego dało się odczuć, że atmosfera jest wyraźnie napięta, przez wielu została przyrównana nawet do kryzysu kubańskiego.  Stało się jasne, że następne kilka tygodni na zawsze zapisze się w historii.

Pod koniec marca nikt nie przypuszczał, że za ostatnimi wydarzeniami może kryć się ktoś jeszcze…


P.S.

Dla mających wątpliwości: 😉

Typhoon =/= Typhon